29 marca 2022

Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Nowy ambulans trafił do szpitala wojewódzkiego w Krośnie. Natomiast stacje pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu otrzymały defibrylatory. Sprzęt, który ma pomóc ratować m.in. uchodźców ufundowała Fundacja PKO Banku Polskiego.

Piotr Rycerski, dyrektor Biura Ministerstwa Aktywów Państwowych podkreśla, że spółki Skarbu Państwa bardzo mocno angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Sprzęt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie – powiedział.

Ambulans o wartości ponad 400 tys. złotych został przekazany na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Nowy ambulans będzie bardzo przydatny – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala. Placówka dysponuje ograniczoną liczbą karetek transportowych, kilka z nich jest już bardzo mocno wyeksploatowanych.

Jeden defibrylator, który trafił do wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie będzie wykorzystywany do pracy na stanowisku medycznym utworzonym w Hali Kijowskiej w Młynach – mówi Michał Kotula, koordynator zespołów ratownictwa medycznego rzeszowskiego pogotowia.

Dwa defibrylatory trafiły do stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu.

W spotkaniu podczas przekazania ambulansu i sprzętu medycznego na rzecz placówek uczestniczył marszałek województwa Władysław Ortyl.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska