24 marca 2022

Fot.KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała kolejną transzę pomocy rzeczowej na rzecz uchodźców zebranej wśród swoich pracowników i funkcjonariuszy.

Do zbiórki prowadzonej przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie włączyły się wszystkie jednostki wchodzące w skład  KASj na Podkarpaciu. Zebrane dary trafiły do Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, w sumie 10 palet różnego rodzaju towarów m.in. koce, pieluchy, art. higieniczne, torby, walizki, ubrania a także żywność i słodycze dla dzieci. Pomoc ze strony KAS przekazali: z-ca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Ewa Tutka, podinsp. Aneta Lechowicz Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-  Skarbowego w Przemyślu oraz kierownik przemyskiej filii Krajowej Szkoły Skarbowości Robert Bal.  Dary na rzecz centrum pomocy odebrał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Do tej pory na Podkarpaciu zebrano kilkadziesiąt  tysięcy sztuk artykułów najpilniej potrzebnych uchodźcom.

Akcja pomocy  jest kontynuowana i  w najbliższych dniach planowane jest   przekazanie  kolejnych transportów z pomocą na rzecz uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska