23 kwietnia 2019

zdj. ARK

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To dobra okazja, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, ile książek już w tym roku, albo w tym miesiącu przeczytaliśmy, albo po prostu wybrać się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Sokoła i zakupić książkę za 1 zł lub 2 zł. Do 17:00 trwa Kiermasz Wyczytanej Książki:

3 tysiące starych, wyczytanych książek można kupić na kiermaszu,  który potrwa do jutra. Jeżeli ktoś poszukuje starszego wydania „Ani z Zielonego Wzgórza”, Encyklopedii PWN, zapomnianej klasyki, albo nieznanych dzieł znanych autorów koniecznie powinien skorzystać z propozycji biblioteki.   – To książki wycofane ze zbiorów bibliotecznych z różnych powodów. Książki stare, z historią muszą zrobić miejsce nowym tytułom, stąd poszukiwania kolejnych nabywców – mówi Barbara Chmura, dyrektor biblioteki.

POSŁUCHAJ:

 

Kiermasz to również plenerowa czytelnia, w której dostępne są popularne czasopisma informacyjne z regionu, dzienniki i magazyny rozrywkowe.

Wyczytane książki można kupić dziś do godziny 17:00 i jutro w godzinach od 10:00 do 17:00 na placu przed Biblioteką przy ul. Sokoła 13.

 

 

Agnieszka Radochońska-Kloc