21 września 2018

Kino Zorza rusza z jesiennym repertuarem. W planach najstarszego kina w Rzeszowie pojawią się stałe elementy, jak Dyskusyjny Klub Filmowy, ale nie zabraknie też nowości.

Kino Zorza rusza z jesiennym repertuarem. W planach najstarszego kina w Rzeszowie pojawią się stałe elementy, jak Dyskusyjny Klub Filmowy, ale nie zabraknie też nowości.

– Na pewno mamy mnóstwo ciekawych propozycji filmowych, od najbliższego piątku będziemy grać polski dramat historyczny Kamerdynder. Ciekawy film, na pewno też lekcja historii, oprócz tego Tajemnice Silver Lake, a dla dzieci planujemy bajkę Księżniczka i Smok,natomiast z komedii Johnny English. Wciąż gramy Dywizjon 303. Prawdziwą historię oraz komedię Juliusz. 4 października o godzinie 19:00 pokażemy film dokumentalny pt. Uwolnij mnie, który opowiada o pracy egzorcystów. – mówi Katarzyna Kazanecka z kina Zorza

W nadchodzącym czasie kino przygotowało również wiele interesujących transmisji dodaje Katarzyna Kazanecka.

-W sezonie jesiennym zaplanowaliśmy jeszcze transmisje opery, zobaczymy m.in. Aidę, Samsona i Dalilę, Dziewczynę z Dzikiego Zachodu, Córkę pułku i Valkirię. Przygotowaliśmy również transmisje z przedstawień teatralnych. Już 27 września o godzinie 20:00 zapraszamy Państwa na Króla Leara, w główną postać wcielił się Ian McKellen, czyli znany Państwu Gandalf z Władcy Pierścieni.

Dodatkowo, aby umilić studentom powrót na uczelnię Zorza przygotowała dla nich specjalne promocje, które obowiązują przez cały październik.

-Bilety na seanse, dla osób z pierwszego roku dostępne będą w cenie 10 złotych, natomiast dla pozostałych roczników w cenie 11 zł. Oczywiście planujemy również coś dla seniorów, tym bardziej, że od października, wiemy że rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Po wakacjach na ekran kina wraca również Dyskusyjny Klub Filmowy, który od lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa.

-Najbliższy DKF odbędzie się 16 października o godzinie 19. DKF-y zawsze wypadają w trzeci wtorek miesiąca. Pierwszy seans, jaki zaplanowaliśmy w nowym sezonie to Człowiek bez pamięci, koreański film. Chciałabym do DKF-u zaangażować też widzów, aby również ich propozycje filmowe były brane pod uwagę. – mówi Katarzyna Kazanecka

W ofercie kina od kilku miesięcy widnieje również tzw. Babski Wieczór, który jest wydarzeniem stworzonym specjalnie dla pań.

-Kolejny seans Babskiego Wieczoru odbędzie się 28 września, pokażemy film Zwyczajna przysługa. Będzie to przedpremiera, ponieważ ten film swoją premierę ma w połowie października. Już dziś serdecznie panie zapraszam na Babski Wieczór, tak jak wspominałam 28 września od godziny 18 planujemy tradycyjnie atrakcje i konkursy w holu kina, zaś projekcja filmu o godzinie 19.

Nowością w repertuarze jest zaś tajemniczy cykl filmowy pt. Zorza w ciemno.

-Zabawa będzie polegać na tym, że tytuł filmu, na który widzowie kupią bilet, poznają dopiero siedząc przed ekranem na sali kinowej. Takie seanse będą odbywać się raz w miesiącu. Pierwszy odbędzie się 4 października o godzinie 19:00. Na razie zagramy film na małej sali, ale jeśli zainteresowanie tym projektem będzie większe to przeniesiemy go na dużą salę. Widzowie na pewno zobaczą klasykę kina, nowości, filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach oraz takie, których nie wyświetlają inne rzeszowskie kina. Cena biletu na ten seans wynosi 11 zł.

Agnieszka Radochońska-Kloc