28 stycznia 2021

Najnowszy cykl wirtualnych spotkań, zorganizowanych w ramach Klubu ludzi z pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaprowadzi miłośników odkrywania świata w strefę rowerowych przygód Marcina Kozioła.

Marcin Kozioł jest pasjonatem podróżowania na rowerze, organizatorem wypraw rowerowych po Polsce, Europie i świecie; współzałożycielem Stowarzyszenia Travelling-Inspiration; pomysłodawcą m.in. projektu „W 80 Rowerów Dookoła Europy”, w którym połączył dwie swoje pasje: pomaganie i podróżowanie oraz założycielem fundacji „Polska na rowerze”, w ramach której stara się skatalogować wszystkie krajowe szlaki i ścieżki rowerowe. Pasjonat zamierza również stworzyć przewodnik w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski by przekazać światu informację, że Polska staje się nowym, interesującym kierunkiem wyjazdów rowerowych.

Zdaniem Marcina Kozioła jazda na rowerze daje uczucie wolności, swobodę i bezpośredni kontakt z naturą, a wyprawy rowerowe są przyszłością turystyki. Jak mówi, jego życie to cykl wyzwań, realizowanych marzeń, zdobywania doświadczeń i cieszenia się z każdego dnia. Wciąż ma głowę pełną pomysłów, którymi pragnie dzielić się z innymi, by ich inspirować do działania i czerpania radości z życia.

Filmy pokazujące cztery wyprawy rowerowe Marcina Kozioła zostaną zamieszczone na stronie internetowej JDK w lutym br.

 

Terminarz projekcji:

2 lutego godz.17.00 – Nepal

9 lutego godz.17.00 – Gruzja

16 lutego godz.17.00 – Dookoła Mount Blanc

23 lutego godz.17.00 – Bali

 

Źródło: Jasielski Dom Kultury

Piotr Mazurkiewicz