1 czerwca 2021

Ruszył nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2022 rok. Projekt może zgłosić każdy jaślanin, który ma ukończone 13 lat. Na propozycje mieszkańców, magistrat czeka do 30 czerwca.

Propozycje można zgłaszać w dwóch kategoriach: projekty o charakterze inwestycyjnym (np. budowa czy remonty obiektów), na które przeznaczono pulę 400 tys. zł oraz na projekty obejmujące działania np. w obszarze kultury, sportu, edukacji i spraw społecznych, na które zabezpieczono 100 tys. zł.

 

Aby usprawnić proces przygotowania propozycji projektów dla mieszkańców, przygotowaliśmy specjalny poradnik, który krok po kroku, podpowie jak wypełnić formularz https://um.jaslo.pl/pl/rozpoczynamy-nabor-projektow-do-kolejnej-edycji-jasielskiego-budzetu-obywatelskiego/ Swoje pomysły można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego w Miejskim Systemie Konsultacji Społecznych pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl

 

Komplet dokumentów potrzebny do złożenia wniosku można także otrzymać, po zgłoszeniu takiej prośby, na adres mailowy konsultacje@um.jaslo.pl. Formularze dostępne są również w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle (parter, pok. nr 19). Do każdej propozycji projektu należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez 25 mieszkańców Jasła, którzy ukończyli 13 rok życia.

 

Urząd Miasta w Jaśle

Piotr Mazurkiewicz