26 czerwca 2022

Zakończyły się Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, połączone z XXIII Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Setki wystawców, rękodzielników, producentów, hodowców i tysiące odwiedzających. Tak w skrócie można podsumować jedną z największych imprez rolniczych w Polsce. Specyfika tego typu wydarzeń w Boguchwale polega na tym, że dedykowana rolnikom impreza, tak naprawdę przeznaczona jest dla wszystkich. Wśród dzieci, największą popularnością cieszyły się zwierzęta: króliki, alpaki, owce, kozy, konie a nawet krowy, zwierzęta coraz rzadziej spotykane w naszym regionie. Dorośli mogli zakupić m.in. rękodzieło, rośliny, produkty spożywcze prosto od producentów oraz spróbować tradycyjnych potraw, które tradycyjnie serwowały Koła Gospodyń Wiejskich.

Najnowocześniejszy sprzęt rolniczy prezentowali producenci. Nie zabrakło też licznych konkursów, m.in. na najlepszą krowę mleczną, czy skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, konkurs „Tradycyjne Prace w Gospodarstwie Wiejskim” (zwyciężyło KGW Słonne). Zwieńczeniem obu dni imprezy, były koncerty oraz zabawa. Kolejna, jesienna tym razem, edycja imprezy, podczas której odbędzie się m.in. krajowa wystawa królików, będzie miała miejsce w pierwszy weekend października. Wcześniej, bo już 9 lipca, PODR w Boguchwale zaprasza na kolejną edycję Podkarpackiego Bazarku. 

Piotr Mazurkiewicz