25 marca 2019

Zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów wrócili w niedzielę z rozgrywanych w dniach 18-23 marca w Kijowie Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.

Przygotowani przez trenera Grzegorza Kozdrańskiego i pod jego czujną opieką piątka zawodników prezentowała swoje umiejętności w stolicy Ukrainy. Był to międzynarodowy sprawdzian dla naszych skoczków i tym razem również nie zawiedli prezentując zapał sportowy i wysoką formę.

W rozegranych w kategorii A kobiet dwa złota zdobyła Aleksandra Błażowska, druga z naszych zawodniczek Karolina Wolska zdobyła srebro startując na trampolinie 1m i brąz na trampolinie 3m. W kategorii A mężczyzn Robert Łukaszewicz zajął 1 miejsce skacząc z wieży i uplasował się na 4 miejscu skacząc z trampoliny 3m. W kategorii B kobiet Maria Łukaszewicz zajęła 2 miejsce w konkurencji trampoliny 1m i 3 miejsce z trampoliny 3m. Wyniki sportowe wywalczone przez naszych skoczków pozwoliły na uzyskanie pięciu minimów sportowych przez trójkę zawodników dających nadzieję na udział w Mistrzostwach Europy.

Źródło: Sekcja Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów