20 kwietnia 2022

II edycja Grand Prix Polski w Skokach do Wody, która odbyła się w Poznaniu, zakończyła się ogromnym sukcesem rzeszowskich skoczków do wody. Zdobyli 11 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych medali.

W kategorii D dziewcząt bezkonkurencyjna na obu trampolinach i wieży okazała się Valeriia Rukh, która trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium. Ponadto srebrny medal na trampolinie 1m wywalczyła Maja Pawłowska. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zawiesił na szyi Tymoteusz Homa.

W konkursie skoków na trampolinie 1 metrowej, w kategorii C dziewcząt złoty medal zdobyła  Sara Skoczylas, a brązowy Gabriela Stec.

Kategoria B chłopców to prawdziwa dominacja Eryka Dróżdża, który w bardzo dobrym stylu wywalczył trzy złote medale. Na trampolinie 1m uzyskał 336 punktów, na trampolinie 3m – 379 pkt, a w konkursie skoków z wieży 331 pkt.

Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej rzeszowianki zdobyły 4 medale – Gabriela Skalska srebrny na „jedynce” i brązowy na „trójce” i Emilia Deręgowska dwa brązowe na wieży i „jedynce”. Świetną formę w kategorii A dziewcząt zaprezentowała  Maria Łukaszewicz, która wyskakała życiowy wynik na trampolinie 3m (391,25pkt.). Równie wysoka formę zaprezentowała na trampolinie 1m – 359pkt.oraz w konkursie skoków z wieży 353 pkt. i po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium. Ponadto Weronika Bojda w tej kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal ,  a brąz wywalczyła Milena Pilch.

W kategorii OPEN na pierwszym miejscu, z bardzo dobrym wynikiem 370pkt  zameldował się  Robert Łukaszewicz. Wśród kobiet dwa srebrne medale wywalczyła Aleksandra Błażowska. W poznańskich zawodach uczestniczyli zawodnicy z Kadry Narodowej Seniorów, którzy mogli zdobywać normy na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie (czerwiec/ lipiec) i Mistrzostwa Europy w Rzymie – sierpień. Z Kadry Narodowej Seniorów uczestniczyli następujący zawodnicy: 1. Andrzej Rzeszutek 2. Robert Łukaszewicz 3. Kaja Skrzek 4.Aleksandra Błażowska. Starty były bardzo owocnie ponieważ wszyscy zawodnicy uzyskali normy na MŚ i ME !Normy uzyskali: Andrzej trampoliny 1m oraz 3m, Robert wieża 10m, Kaja trampolina 1m, Ola trampolina 1m.

Dla zawodników z szerokiej Kadry Narodowej Juniorów był to też kolejny etap, w którym zawodnicy walczyli o kwalifikacje na MEJ .

Z najlepszej strony zaprezentowała się Maria Łukaszewicz, która na trampolinach 1m i 3m oraz na wieży wypełniła normy na Mistrzostwa Europy Juniorów. Wszystkie jej starty były na wysokim poziomie. Również świetnie zaprezentował się Eryk Dróżdż, który wypełnił normy na trampolinie 3m i wieży.

Źródło: KS SKOKI DO WODY STAL RZESZÓW