15 czerwca 2021

fot. Darek Delmanowicz PAP

W pierwszym okresie musimy mocno zająć się polityką przestrzenną – powiedział w porannym programie Radia VIA prezydent elekt Konrad Fijołek.

Na prezydenta Rzeszowa zostanie zaprzysiężony w poniedziałek 21 czerwca o godz. 14 podczas sesji Rady Miasta. Jak powiedział na naszej antenie jego pierwsze decyzje będą dotyczyć spraw urbanistycznych. W pierwszym okresie musimy mocno zająć się polityką przestrzenną – mówił.

Nowy prezydent chciałby także powołać radę artystyczną i rzeczników: osób niepełnosprawnych i seniorów. W kwestiach komunikacyjnych Fijołek chce zająć się newralgicznymi połączeniami, które w Rzeszowie są niezbędne.

Konrad Fijołek powiedział, że przy realizacji inwestycji, zamierza sięgać nie tylko po środki unijne, ale także rządowe. A przy ich pozyskiwaniu liczy na współpracę swoich dotychczasowych kontrkandydatów. W zarządzaniu miastem chce zbudować zespół ludzi będących – jak to określił – „mieszanką tych, którzy do tej pory dla miasta ciężko pracowały i tych, którzy wniosą nowe spojrzenie, świeżość i koncepcje potrzebne Rzeszowowi”.

Konrad Fijołek ma nieco ponad dwa lata na to, by zrealizować obietnice wyborcze. Wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska