26 kwietnia 2021

fot. Darek Delmanowicz PAP

Rzeszów zielony i nowoczesny. Taką wizję miasta ma Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

W porannym programie Radia Via powiedział, że stawia na rozbudowę rekreacji poprzez modernizację basenów, budowę lodowiska, aquaparku i budowę terenów zielonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zapytany o uporządkowanie urbanistyczne miasta Konrad Fijołek powiedział, że proponuje stworzenie konstytucji przestrzennej miasta. Zapewniał, że w ciągu 2 lat Rzeszów będzie miał kompleksowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Konrad Fijołek zapytany o rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta powiedział, że wymaga to kompleksowości, a kluczem do tego są nowe połączenia drogowe, rozbudowa ścieżek rowerowych i integracja transportu komunikacyjnego.

Konrad Fijołek popierany przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, Polskę 2050 Szymona Hołowni oraz PSL – Koalicję Polską, a także środowiska i stowarzyszenia lokalne mówił w Radiu VIA, że zbudował drużynę Rzeszowian, by wspólnie tworzyć nową wizję Rzeszowa, choć nikomu – jak powiedział – nie obiecywał stanowisk w ratuszu.

W sondażach IBRIS Konrad Fijołek jest liderem spośród czterech kandydatów ubiegających się urząd prezydenta Rzeszowa. Może liczyć na 41,9 proc. poparcia.

Wybory zaplanowane są na 9 maja. Tymczasem GIS rekomenduje przesunięcie wyborów na czerwiec.

We wtorek o poranku rozmowa z kolejnym kandydatem – będzie nim Grzegorz Braun.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska