22 marca 2019

zdj. pixabay.com

Opowiadanie historii porodowych ma moc – twierdzą organizatorzy Kręgów Opowieści Porodowych. Każda historia porodowa może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę.

Ma przede wszystkim budować pozytywne nastawienie do porodu przyszłych matek. Za tydzień, 29 marca w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z dulami i położnymi, ale też przyszłymi matkami. – Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem, może głęboko poruszyć i transformować, a po nim życie może nabrać nowego wymiaru. Często jakość porodu wpływa na późniejszą jakość przezywania rodzicielstwa, macierzyństwa a nawet wychowania dziecka – mówi Małgorzata Łyżeń, położna.

Magdalena Hul, dula i położna dodaje, że poród naturalny w Polsce źle się kojarzy. – Chcemy to zmienić. W środowisku kobiet krąży wiele negatywnych historii i obrazów związanych z porodem. 

Główną zasadą Kręgów Opowieści Porodowych jest to, że kobiety dzielą się jedynie pozytywnymi historiami. Spotkania mają charakter otwarty i adresowane są tylko do kobiet. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: Zapisy/kontakt: 723665254, 794368242.

 

Miejsce: Siedziba Fundacji Przystań Blisko,ul. Akacjowa 62 Rzeszów

Agnieszka Radochońska-Kloc