21 kwietnia 2022

50 uczniów szkół ponadpodstawowych weźmie udział w diecezjalnym finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się dziś w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. To już 26 edycja konkursu, któremu patronuje Radio VIA.

Zakresem merytorycznym bieżącej edycji są Księga Jeremiasza oraz 1 i 2 List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Krzysztof Dziduch, koordynator diecezjalny konkursu powiedział w Radiu VIA, że wiedza młodzieży na temat Pisma św. jest zaskakująco dobra. Wielokrotnie uczestnicy etapu regionalnego stawali na podium ogólnopolskim. Dodał, że uczestnicy konkursu tworzą wspólnotę opartą na Piśmie św. Duże znaczenie w jej budowaniu mają spotkania i warsztaty przygotowujące młodzież do konkursu.

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej będzie składał się z etapu pisemnego, po którym 7 osób przejdzie do drugiego etapu ustnego. Najlepsze trzy osoby przejdą do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Niepokalanowie 30-31 maja. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska