8 października 2021

Msze św., pielgrzymowanie ulicami Rzeszowa, wydarzenia kulturalne, a także zbieranie datków na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Tak zapowiada się 21 Dzień Papieski w diecezji rzeszowskiej.

Jak mówił w Radiu VIA ks. Janusz Podlaszczak, koordynator Dzieła Nowego Tysiąclecia, tegoroczne zawołanie Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się” ma nawoływać do tworzenia wspólnoty Kościoła.

Wyrazem wspólnoty Kościoła mają być także organizowane wydarzenia. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się pielgrzymowanie ulicami miasta nieoznakowanym szlakiem papieskim. Ujęte zostały obiekty związane z osobą Jana Pawła II, m.in. Bazylika oo. Bernardynów, Kościół św. Krzyża, Katedra czy Pomnik Ofiar Komunizmu. Od godz. 10 do 18 będzie można pobrać od wolontariuszy karty pielgrzyma. 

W niedzielę z kolei od godz. 10:00 do 15:00 w Parku Papieskim przy Katedrze rzeszowskiej będzie wioska papieska, a w niej różne zabawy i atrakcje dla dzieci i rodzin. Podczas obchodów będzie prowadzona zbiórka na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obecnie w diecezji rzeszowskiej ze wsparcia korzysta 50 młodych osób.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska