29 listopada 2021

Trzeba nam czuwania, refleksji i przygotowania na narodziny Zbawiciela, by nasze serce świeciło w Boże Narodzenie – mówił w Radiu VIA ks. Piotr Potyrała.

Nasz poranny gość mówił, że duchowe przygotowanie jest niezmiernie ważne. Sklepy od paru tygodni kuszą kolorowymi ozdobami, dlatego wewnętrzna gotowość i otwartość na Chrystusa powinna być dla nas na pierwszym miejscu.

Adwent to także czas otwarcia się na potrzeby innych, zwłaszcza ludzi ubogich. Caritas diecezji rzeszowskiej prowadzi szereg akcji charytatywnych. W niedzielę rozpoczęło się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W diecezji rzeszowskiej przygotowano 63 tys. świec, które są dostępne w parafiach. Dochód z zebranych ofiar zostanie przeznaczony jest na całoroczne prowadzenie akcji na rzecz dzieci w Polsce, a także na rzecz ubogich dzieci w krajach rozwijających się, w Kamerunie, Argentynie, Wenezueli, a także w krajach za naszą wschodnią granicą – mówił w porannym programie ks. Potyrała, dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej.

Ks. Piotr Potyrała powiedział, że przygotowywana jest także charytatywna akcja mikołajkowa. Do dzieci z diecezji rzeszowskiej dotrze 1200 paczek. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem, ale postaramy się, by uśmiech zagościł na twarzach najmłodszych – mówił w porannym programie Radia VIA ks. Potyrała.

Paczki trafią także na Ukrainę do dzieci polskiego pochodzenia – dodał ks. Piotr Potyrała.

Ks. Piotr Potyrała powiedział, że przygotowywane są także paczki żywnościowe dla ubogich rodzin na święta Bożego Narodzenia. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne dla bezdomnych i najuboższych. Caritas chce przygotować ponad 1000 paczek, w których znajdą się artykuły spożywcze. Każdy kto chciałby wesprzeć akcję może to uczynić wirtualnie przekazując wsparcie finansowe na konto Caritas. Zobacz tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska