10 marca 2021

Trwa Wielkopostne Dzieło Pomocy Seniorom.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która prowadzi akcję, zwraca uwagę na seniorów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Jak mówił na naszej antenie dyrektor Caritas ks. Piotr Potyrała zdarza się, że brakuje im pieniędzy na wykupienie lekarstw i podstawowe artykuły żywnościowe.

W akcję można włączyć się na kilka sposobów. Poprzez zakupienie w swojej parafii baranka wielkanocnego czy paschałek wielkanocnych lub też przez zabranie z parafii skarbonek wielkopostnych, do których w domu można wrzucać zaoszczędzone pieniądze, które potem można przekazać Caritas. Wszystkie zebrane datki trafią na całoroczną pomoc potrzebującym – mówił nasz poranny gość.

Ks. Piotr Potyrała powiedział także, że najprawdopodobniej w sobotę 27 marca, zostanie zorganizowana zbiórka żywności na rzecz najuboższych. Z zebranych artykułów mają być przygotowane paczki dla rodzin potrzebujących pomocy i przekazane im przed Świętami Wielkanocnymi.

Dyrektor rzeszowskiej Caritas w porannym programie Radia VIA podsumował także akcję „Kaziuki”, która odbyła się w minioną niedzielę. Ze sprzedaży piernikowych serc będzie realizowana pomoc studentom polskiego pochodzenia ze Wschodu. Obecnie Caritas wspiera 26 młodych osób.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska