1 czerwca 2021

600 dzieci z okolic Frysztaka obdaruje z okazji Dnia Dziecka Caritas Diecezji rzeszowskiej.

Dziś (wtorek 1 czerwca) przekaże prezenty, w których znajdą się słodycze i pluszaki. Prezenty trafią do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku, świetlic terapeutycznych i dzieci z najuboższych rodzin – mówił w porannym programie Radia VIA ks. Piotr Potyrała dyrektor rzeszowskiej Caritas.

Ks. Piotr Potyrała powiedział także, że w tym roku dla dzieci z najuboższych rodzin zostaną zorganizowane kolonie. Przygotowano 5 turnusów. Od końca czerwca do sierpnia dzieci będą wypoczywać w ośrodku Caritas w Myczkowcach. Kolonie przygotowano w sumie dla 300 dzieci.

Ks. Piotr Potyrała mówił na naszej antenie, że Caritas stara się stale docierać do najbardziej potrzebujących i na ich rzecz organizuje akcje charytatywne. W najbliższy czwartek, w uroczystość Bożego Ciała, na zakończenie procesji przy ołtarzu zlokalizowanym przy Bazylice o. Barnardynów w Rzeszowie, wolontariusze będą rozprowadzać chlebki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym z terenu diecezji rzeszowskiej.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska