21 grudnia 2020

Pomoc dzieciom w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy, wsparcie osób starszych i paczki dla najuboższych – to rzeczowa pomoc Caritas Diecezji Rzeszowskiej kierowana do osób potrzebujących wsparcia przed świętami Bożego Narodzenia. O formach pomocy mówił na naszej antenie ks. Piotr Potyrała.

Dyrektor rzeszowskiej Caritas powiedział, że na stołach diecezji rzeszowskiej podczas tegorocznych Świat Bożego Narodzenia zapłonie 60 tys. świec Caritas, które udało się rozprowadzić w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Środki zebrane w ramach akcji pozwolą sfinansować wakacyjny wypoczynek, posiłki, stypendia dzieci, a także możliwe będzie wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Świece budzą wrażliwość – mówił ks. Piotr Potyrała.

Caritas wspiera także seniorów. To do nich docierają paczki z żywnością. Na wsparcie mogą liczyć zwłaszcza osoby dotknięte tegoroczną powodzią. Pomoc dotarła już do mieszkańców Jasła,Trzcinicy i Skołyszyna, a dziś paczki zostaną dostarczone do potrzebujących z gminy Chmielnik.

Ks. Piotr Potyrała powiedział, że ze względu na pandemię nie zostanie zorganizowane tradycyjne wigilijne spotkanie dla najuboższych. Ale dla podopiecznych Caritas i wszystkich potrzebujących wsparcia zostały przygotowane świąteczne paczki. W sumie jest ich tysiąc.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska