16 stycznia 2019

Czwartek i piątek będą dniami żałoby. W rzeszowskim ratuszu została wystawiona księga kondolencyjna.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przesłał kondolencje skierowane do żony tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza i mieszkańców Gdańska. W liście kondolencyjnym do mieszaków prezydent Rzeszowa wyraził swoje uznanie dla zasług Pawła Adamowicza na rzecz rozwoju lokalnego samorządu i rozwoju Polski: „Niech również wolno mi będzie oddać Panu Pawłowi Adamowiczowi najwyższy hołd i najgłębszy szacunek jako Człowiekowi wielce zasłużonemu dla polskiego samorządu, znakomitemu Włodarzowi Miasta Gdańska, który wytrwale zabiegał o jego rozwój, a przez to budował wizerunek nowoczesnej i zawsze otwartej na świat Polski” – czytamy w liście.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił, że czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) będą dniami żałoby. Do piątku w rzeszowskim ratuszu wyłożona będzie księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać w godz. 7.30 – 18.00.

W sobotę 19 stycznia w kościele Farnym w Rzeszowie o godz. 12 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza.

Zaplanowane na sobotę obchody 665-lecia lokacji Rzeszowa zostały przełożone na niedzielę 27 stycznia na godz. 17.00. Wszystkie zaproszenia odebrane wcześniej nie stracą ważności.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska