15 września 2020

Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Dębicy i Julinie. 

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plażaw Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotkaJulki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja.Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka,zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty.

Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza. Tak zapowiada się film familijny “Tarapaty 2”, pełen wybuchów, pościgów, spektakularnych ucieczek i zaskakujących zwrotów akcji.

Przedpremiera nowego filmu Marty Karwowskiej zaplanowana jest w Rzeszowie nie bez przyczyny. Produkcję dofinansowała Podkarpacka Komisja Filmowa, której siedziba mieści się właśnie w stolicy Podkarpacia, a zdjęcia do niej powstawały m.in. w Dębicy i Julinie. 

Projekcja i spotkanie z twórcami odbędą się 24 września o godz. 18:00 w Kinie Helios w Galerii Rzeszów. Na scenie zobaczymy m.in. gwiazdy filmu: Tomasza Ziętka i Zbigniewa Zamachowskiego. 

 

 

Iwona Kosztyła