5 maja 2022

 W  dniach 6-7 maja na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się  27. edycji Rzeszowskich Juwenaliów. 

 

Tradycyjnie wielkie rozpoczęcie będzie miało miejsce na rzeszowskim Rynku, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” oraz uroczystość przekazania symbolicznych kluczy do bram miasta przez władze samorządowe. Warto w tym miejscu podkreślić ich wsparcie i wkład w organizację Juwenaliów oraz objęcie honorowym patronatem tego wydarzenia przez Sejmik Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Cieszymy się, że dzięki dobrze układającej się współpracy z takimi partnerami, po raz kolejny będziemy mogli bawić się na jednym z największych festiwali w Rzeszowie i na Podkarpaciu!

W muzyczne rytmy uczestników wprowadzi zespół The Fox Cats. Następnie barwny korowód składający się z przebranych studentów oraz pojazdów mechanicznych skieruje się na głównymi ulicami Rzeszowa na teren miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zacznie się dwudniowy cykl koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Na scenie głównej usłyszymy takie gwiazdy, jak Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, Kękę, Lady Pank, czy Hunter.  Wystąpi u nas również Enej, ReTo, Białas oraz Bracia Kacperczyk. 

Poza muzycznymi atrakcjami uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję skorzystać z bungee, wesołego miasteczka oraz strefy gastronomicznej. Na terenie imprezy działać będzie również sklep z gadżetami Rzeszowskich Juwenaliów. Stacjonarnie będzie go można odwiedzić od czwartku do soboty, tj. w dniach 5-7 maja, natomiast później przekształci się w sklep internetowy. Wszystkie sprzedawane w nim rzeczy będą świetną pamiątką z RzJ22.

Warto przypomnieć, że w tym roku każdy z uczestników imprezy będzie musiał zakupić uprzednio bilet wstępu. W ofercie można będzie nabyć bilet jednorazowego wstępu bądź też karnet uprawniający do dowolnej ilości wejść na teren imprezy zarówno pierwszego, jak  i drugiego dnia.

Ceny biletów prezentują się następująco:

· Osoby posiadające ważną legitymację studencką/uczniowską: bilet jednorazowy 20 PLN, karnet 30 PLN

· Pozostałe osoby: bilet jednorazowy 40 PLN, karnet 60 PLN

 

Iwona Kosztyła