2 września 2021

Z tej okazji Kino Zorza przygotowało dla widzów minimaraton z Audrey Hepburn.

We wrześniu kino Zorza kończy 65 lat.  Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla widzów minimaraton z Audrey Hepburn. Pokaz filmów z jej udziałem odbędzie się 7 i 14 września. Co ciekawe oba wybrane filmy, mają prawie tyle samo lat co kino Zorza.

Bardzo ważnym aspektem organizacji tego wydarzenia, jest chęć podziękowania za te wszystkie lata  widzom oraz rzeszowianom. Pragniemy również wyrazić wdzięczność za to, że wsparli nas podczas pandemii koronawirusa.

Kino Zorza należy do widzów, ponieważ to oni tworzą atmosferę tego miejsca.

7 września o godz. 18:30 – zagramy ŚNIADANIE U TIFFANY’EGO

Początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów. Film jest ekranizacją ksiązki Trumana Capote.

14 września o godz. 18:30 – zagramy RZYMSKIE WAKACJE

Księżniczka Anna spędza incognito dzień w Rzymie. Towarzyszy jej dziennikarz, który zna jej prawdziwe nazwisko.

Bilety na oba wydarzenia są w cenie 5 zł. Do każdego biletu widzowie otrzymają pamiątkowy magnes kina Zorza.

Podczas tych dni będziemy również publikować na stronie facebookowej kina – urodzinowe posty, w których znane osobistości z Rzeszowa oraz miłośnicy filmu opowiadać będą o swoich wspomnieniach związanych z Zorzą.

– Mój pierwszy raz w Kinie „Zorza” przydarzył się w 2013 roku i o ile pamiętam byłam wtedy na filmie „Poradnik Pozytywnego Myślenia” z Jennifer Lawrence w jednej z głównych ról – mówi Dagny Mikoś, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

I dodaje: „Stu lat nie życzę! Bo wierzę w to, że Kino „Zorza” przetrwa i nas – więc niech prężnie funkcjonuje przez kolejne 200! A przy okazji – sobie życzę, aby jeszcze niejeden film z udziałem mojej osoby pojawił się na „zorzowskim” dużym i małym ekranie!”

„Z okazji 65 lat, życzę kinu Zorza przede wszystkim wspaniałej widowni. Aby kolejne pokolenia odkrywały magię oraz klimat tego miejsca i jego znaczenia na mapie Rzeszowa. Zatem tłumów widzów, dobrych filmów i wielu lat wspaniałych seansów” – składa życzenia Karolina Marciszewska, redaktorka DEJA VU – audycja filmowa w Radiu Centrum Rzeszów, która przez cztery lata prowadziła DFK Zorza.

Iwona Kosztyła