1 lutego 2019

Młodzież z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie od kilkunastu lat wystawia bajki dla najmłodszych.

Szewczyk Dratewka, Calineczka, Kot w butach czy Mały Książę. Młodzież z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie działająca w różnych grupach łączy siły i co roku w ramach grupy teatralnej przygotowuje przedstawianie dla najmłodszych parafian. W tym roku przygotowali Opowieść Wigilijną, która podobnie jak poprzednie zachwyciła małych miłośników teatru i bajek.

Historia parafialnej grup[y teatralnej sięga lat 90 – tych kiedy to grupa młodych zapaleńców postanowiła wystawić pierwsza bajkę, która miała być znana, lubiana i nieść przesłanie – opowiadają członkowie grupy oraz ich opiekun ks. Rafal Kłos

Dla najmłodszych obejrzenie bajki to ogromna radość. Widać to na podstawie ich żywiołowej reakcji, Zdarza się, że po kilku latach wielu z nich staje się się aktorami grupy

Grupa teatralna daje radość najmłodszym, ale sama też korzysta. Tworzy się wspaniała wspólnota w z ludzi różnych grup i to cieszy podwójnie.

W tym roku grupa przygotowała dla najmłodszych Opowieść Wigilijną. Trwają prace nad poszukiwaniem kolejnego scenariusza.

Iwona Kosztyła