21 sierpnia 2020

„Baton, parady i tańce… czyli mażoretką być!” – pod takim hasłem odbędą się nietypowe, bo mażoretkowe zajęcia wakacyjne organizowane przez Tarnobrzeski Dom Kultury.

Cztery dni potrwają zajęcia mażoretkowe, które poprowadzi Małgorzata Gronek, instruktorka i choreografka wielokrotnie nagradzanej formacji Mażoretki Diament z Chmielowa. Członkinie tego zespołu będą także brać udział w warsztatach i podzielą się swoim doświadczeniem z innymi uczestniczkami.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby w różnym wieku, które nigdy nie miały do czynienia z pałeczkami, batonami, ani działalnością mażoretek. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z tą ciekawą dyscypliną. Mile widziane są również dziewczyny, które już mają doświadczenia w tańcu mażoretkowym, czy pracy z pałeczką. Uczestnicy dowiedzą się też co to jest tytułowy baton, a warto podkreślić, że nie chodzi o słodki wafelek…

– Będziemy rzucać, kręcić i rolować – zachęca Małgorzata Gronek. – Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki. Małe i duże. Zapraszam też mamy, by towarzyszyły córkom, tatusiowie również są mile widziani.

Warsztaty odbędą się od poniedziałku do czwartku (24-27 sierpnia). Są bezpłatne, organizowane w ramach akcji „Lato w mieście”. 

 

 

Iwona Kosztyła