8 stycznia 2019

To kameralny spektakl o fenomenie gwiazdy Marleny Dietrich.

Ponadczasowe piosenki, piękne teksty autorstwa Wojciecha Młynarskiego i historia życia Marleny Dietrich. 11 stycznia na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się premiera kameralnego spektaklu o fenomenie gwiazdy Marlene Dietrich, zjawiskowej postaci światowego kina i wielkich estrad.

Marlene Dietrich – na motywach jej życiorysu Jan Szurmiej przygotował kameralny spektakl, w nietypowej aranżacji scenograficznej, z hipnotyzującą choreografią i ponadczasowymi piosenkami w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. To muzyczna podróż przez życie gwiazdy.

Największa legenda Hollywood, królowa glamour, femme fatale, ikona mody i wolności. Zdeklarowana antynazistka, która jako Niemka, jawnie odmówiła współpracy Hitlerowi. Przyciągała uwagę tłumów swym charyzmatycznym istnieniem. Jej fenomen był inspiracją dla późniejszych gwiazd takich jak Peter Murphy, David Bowie, Freddie Mercury, Madonna, Cher.

W postać aktorki, począwszy od młodości aż po ostatni koncert w Sydney 1975 r .z dużą dowolnością aktorskiej interpretacji wciela się Mariola Łabno-Flaumenhaft.

Na scenie pojawia się także druga osoba. Ktoś – czyli przedstawiciel młodego pokolenia, które przypadkowo odkrywa na nowo zjawisko wielkiej gwiazdy. W tej roli Mateusz Marczydło -kreujący wiele postaci, łączący poszczególne sekwencje spektaklu, wchodzący również w interakcje aktorskie, muzyczne i choreograficzne.

Iwona Kosztyła