22 marca 2021

Dni Teatru w w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędą się w dniach 26 -28 marca. Wszystkie wydarzenia zostaną udostępnione bezpłatnie na profilu Facebook TDK

Będą rozmowy, słuchowiska, archiwalne spektakle. Teatr wyobraźni będzie tematem przewodnim tegorocznych Dni Teatru w Tarnobrzeskim Domu Kultury W tym roku z powodu pandemii nie mogą się odbyć tradycyjne spotkania „na żywo”. Organizatorzy postanowili jednak znaleźć nietypową formułę, która pozwoli widzom zetknąć się z prawdziwym teatrem.

W ramach wydarzenia będzie można posłuchać rozmów o magii radia i specyfice spektakli radiowych, o pracy z aktorami, o efektach dźwiękowych. Gościem Dni będzie Janusz Kukuła – reżyser radiowy, poeta, scenarzysta oraz Dobrosława Bałazy – reżyserka radiowa, która pracując z najlepszymi aktorami w kraju, przygotowuje słuchowiska zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży.

W ramach Dni Teatru widzowie usłyszą słuchowisko Królowa i Szekspir oraz Bura Gbura. W programie zaplanowano także tradycyjne propozycje teatralne, choć z powodu pandemii udostępnione zostaną tylko online. Jedną z nich będzie spektakl dla dzieci i młodzieży zatytułowany Teatr jest dobry na wszystko. Organizatorzy sięgną do archiwów teatralnych. Udostępnione zostaną dwa przedstawienia grup działających przy Tarnobrzeskim Domu Kultury, spektakl poetycki Ziemia na lewo w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej oraz hit Teatru Czwartek sprzed kilku lat: Mąż zmarł, ale już mu lepiej. Podczas teatralnego weekendu poznamy finalistów tegorocznej edycji Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”.

 

 

Iwona Kosztyła