14 grudnia 2020

Edward Janusz (1850-1914) był założycielem rodzinnego zakładu fotograficznego działającego w Rzeszowie w latach 1886-1951.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 7 zaprasza 16 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 na prelekcję online „Dziedzictwo Edwarda Janusza – rzeszowskiego fotografa”, którą wygłosi Rafał Kocoł, kierownik Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Edward Janusz (1850-1914) był założycielem rodzinnego zakładu fotograficznego działającego w Rzeszowie w latach 1886-1951. Nazywany kronikarzem codzienności, wyróżniony w 1898 r. tytułem Cesarsko Królewskiego Nadwornego Fotografa, pozostawił po sobie bogate archiwum szklanych klisz, na których uwiecznił tysiące mieszkańców Rzeszowa i okolic, wydarzenia historyczne oraz samo zmieniające się na przestrzeni lat miasto. Zbiór ten – zaliczany do największych w Polsce – jest w posiadaniu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting, obowiązuje rejestracja na stronie:

https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/-dziedzictwo-edwarda-janusza-rzeszowskiego-fotografa-prelekcja-rafala-kocola/register

 30 minut przed spotkaniem zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania – do wyczerpania limitu uczestników.

Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

 

 

Iwona Kosztyła