4 marca 2020

Teatr Przedmieście zaprasza  7 marca o godz. 19.00 na artystyczny wieczór z kobietami w roli głównej. 

 Najpierw będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzany spektakl „OBIETNICA” w reż. Anety Adamskiej, a później przeniesiemy się w niezwykły świat poezji Krystyny Lenkowskiej.

 OBIETNICA

Scenariusz spektaklu został napisany na podstawie wątków autobiograficznych. Jest to poetycka, metafizyczna historia o matczynej miłości i walce o życie dziecka. Przełomowe wydarzenia sprzed lat urastają do momentów symbolicznych i najważniejszych. To opowieść, którą opowiada się całe życie, nie po to aby zrozumieć, ale po to żeby w tej opowieści ożyć od nowa.

Aneta Adamska – autorka sztuki mówi: „Moja matka opowiada historię poczęcia i narodzenia, a potem chwilowej śmierci swojego dziecka przynajmniej raz w roku. Od ponad trzydziestu lat zanurza mnie w mitycznej krainie swoich przeżyć i drżącego głosu, odsłaniając za każdym razem kolejną zasłonę tajemnicy, która się kiedyś wydarzyła. Moja matka płacze, za każdym razem kiedy wyruszamy w opowieść o oczekiwaniu, chorobie, aniołach i przeznaczeniu…”

Scenariusz i reżyseria: Aneta AdamskaMuzyka: Jakub AdamskiWystępują: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Iwona Kosztyła