14 czerwca 2019

Plenerowe malowanie pod hasłem „Malujemy Rzeszów” odbędzie się 15 -16 czerwca. Szczegóły na profilu fb „Malujemy Rzeszów”

Podczas pierwszej edycji powstały rysunki z widokiem na studnię, ratusz, pomnik Kościuszki czy kamienice na rzeszowskim rynku. W drugiej malujący przelewali na papier zabytki i pejzaże ulicy 3 maja. Tym razem każdy będzie malował to, co mu się najbardziej spodoba. Amatorzy, pasjonaci, ale także profesjonalni artyści przez dwa dni będą w artystyczny sposób ukazać walory zabytków stolicy Podkarpacia. W Sobotę rusza III edycja pleneru „Malujemy Rzeszów”

By wziąć udział w plenerze, wystarczą chęci. Nie potrzeba ogromnego talentu, bo właśnie plener będzie między innymi okazją do tego, by sprawdzić czy malowanie nam wychodzi. Mile widziane są nie tylko te osoby, które już malują, ale przede wszystkim amatorzy, którzy zaczynają swoja artystyczną przygodę i stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie – mówi Wioletta Cielecka, inicjatorka wydarzenia

Udział może wziąć każdy, kto chce malować czy też rysować. Wystarczy zabrać z sobą papier, ołówek bądź farby, mogą przydać się też sztalugi i krzesełko -mówią uczestnicy poprzednich edycji, którzy także w tym plenerze wezmą udział

Plenerowe malowanie pod hasłem „Malujemy Rzeszów” odbędzie się 15 -16 czerwca. Szczegóły na profilu fb „Malujemy Rzeszów”

Iwona Kosztyła