18 sierpnia 2021

Pożegnanie lata Arią i Piosenką, to propozycja Teatru Muzycznego HALKA na spędzenie z piosenką ostatniej wakacyjnej soboty.

Koncert Lekko zwiewnie…

To zaproszenie do wspólnej podróży w czasie z muzyką dla całych  rodzin : dzieci, młodzież, rodziców i dziadków.

W koncercie usłyszymy m.in. stare przedwojenne piosenki, jak np. „Dlaczego właśnie dziś” (z filmu Dwie Joasie, z 1935 roku), „Tak jak ty” (utwór z filmu Ada to nie wypada z 1936 roku) oraz wprowadzająca w nastrój jesiennej nostalgii – piosenkę „Kasztany” z repertuaru S. Przybylskiej do słów Krystyny Wodnickiej. Jako wspomnienie podróży do ognistej Hiszpanii, posłuchać będzie można słynnej arii „ Dziewczęta z Barcelony” z operetki Clivia -Nico Dostala .

W rolę czarującej Hiszpanki wcieli się Aleksandra Szymańska. Ponadto, nie zabraknie również słynnych arii „Brunetki, blondynki”, oraz „Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański” w wykonaniu naszych tenorów Tomasza Furmana i Marcina Pokusy.

W rolę Adeli z Zemsty Nietoperza wcieli się zaś sopranistka koloraturowa Jakdwiga Kot-Ochał. Całości koncertu dopełnia urokliwe duety z operetki „Wiedeńska Krew” J. Straussa. Solistom towarzyszyć będzie rzeszowska pianistka- Aneta Czach.

Szczegóły na  stronie internetowej  http://teatrmuzycznyhalka.rzeszow.pl/ oraz w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie .

Iwona Kosztyła