16 marca 2022

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Filia nr 5, zaprasza na projekcję filmu NO STARS ANYMORE i spotkanie z reżyserem Łukaszem Rogiem.

No stars anymore to tytuł krótkometrażowego debiutu rzeszowianina Łukasza Roga. Film jest spełnieniem jego marzeń o nakręceniu filmu w amerykańskim stylu. Historia agentki służb specjalnych, która ma sen o tym, że świat czeka zagłada, jest tajemnicza i intrygująca. Zostawia ślad i skłania do refleksji.

Zupełnie tak, jak sylwetka reżysera, operatora i montażysty w jednej osobie. Wszystkie te funkcje łączy właśnie Łukasz Róg – pasjonat, otwarty na nowe wyzwania. Nie był związany z branżą filmową, ale od dziecka kochał amerykańskie kino, szczególnie gatunek science-fiction. Warsztat doskonalił samodzielnie, głównie za pomocą YouTube’a, a efekty jego działań będzie mozan  zobaczyć, wybierając się w sobotni wieczór na spotkanie, podczas którego odbędzie się spotkanie z reżyserem i pokaz jego filmu.

Film premierę miał w kinie Helios, w sierpniu 2021 roku. Obraz został nagrodzony na Paris Film Festiwal. Główną rolę gra w nim aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Magdalena Kozikowska-Pieńko. A ponieważ sceny kręcono w Rzeszowie, odbiorcy zobaczą znajome tereny.

Łukasz Róg inspiruje swą pasją, odwagą i determinacją w realizowaniu marzeń, dlatego warto przyjść na spotkanie z nim i obejrzeć jego dzieło No stars anymore.

Film Zostanie wyświetlony 1 9 marca 2022 r., godz. 19.00 w  Filii  nr 5,  przy ul. Budziwojskiej  

Iwona Kosztyła