14 grudnia 2020

Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie udostępniła czytelnikom kolejne nowoczesne urządzenie biblioteczne.

Czytelnicy Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33a mogą korzystać z KSIĄŻKOMATU. Jest to nowoczesne urządzenie pozwalające na samoobsługowy odbiór materiałów bibliotecznych przez całą dobę, także poza godzinami pracy wypożyczalni.

Czytelnicy samodzielnie mogą zarezerwować potrzebne materiały poprzez stronę internetową biblioteki w katalogu on-line wybierając opcję odbioru książek, filmów, audiobooków, map poprzez „Książkomat”.

W oparciu o takie zlecenie bibliotekarz dyżurny załaduje do skrytki wybrane zbiory.  Istnieje także możliwość zgłoszenia do bibliotekarza drogą e-mailową lub telefoniczną zamiaru odbioru tych materiałów bibliotecznych w książkomacie, które zostały już wcześniej zamówione lub zarezerwowane i oczekują na odbiór w sposób tradycyjny.

Ze względu na ograniczoną liczbę skrytek w książkomacie czas samodzielnego odbioru materiałów wynosi 24 godziny.

Czytelnik chcący odebrać materiały zdeponowane w książkomacie poza godzinami pracy wypożyczalni może wejść do biblioteki (wiatrołapu) wykorzystując zbliżeniową kartę biblioteczną, która przyłożona do czytnika elektronicznego otworzy drzwi wejściowe. Otwarcie skrytki i odbiór materiałów nastąpi po zbliżeniu karty bibliotecznej do czytnika znajdującego na panelu książkomatu.

Iwona Kosztyła