31 stycznia 2020

Projekcja odbędzie się we wtorek 11 lutego 2020 r. w Kinie „Zorza”.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na film „Kurier”w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Film o Janie Nowaku-Jeziorańskim.

Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński i Patrycja Volny oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki  i Jan Frycz.

Projekcja odbędzie się we wtorek 11 lutego 2020 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie(ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją historyka IPN. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 oraz w Kinie „Zorza” od wtorku 4 lutego od godziny 10.00.

Iwona Kosztyła