25 maja 2021

Wydarzenie odbędzie się 30 maja. Start godz. 15.30

Co wyniknie z połączenia folkowych wzorów i japońskiego wzornictwa? Najlepszej odpowiedzi dostarczą nam najbardziej kreatywne osoby na świecie, czyli dzieci. W tym roku do wspólnego świętowania dnia dziecka zaprasza Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, która obiecuje moc wrażeń przy tworzeniu prawdziwego misz-maszu kulturowego.

Ci, którzy mieli okazję odwiedzić Japonię początkiem maja, zapewne widzieli powiewające przed domami kolorowe latawce – ryby. Taka tradycyjna celebracja dnia dziecka przyświecała edukatorom przy tworzeniu ciekawej propozycji, która została oparta o dwie niezwykłe wystawy czasowe: Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych oraz Podróż do Japonii.

Obie ekspozycje zostaną przedstawione zwiedzającym przez przewodnika, stając się inspiracją do niezwykłych kreatywnych warsztatów. Finalnie goście Galerii wykonają piękne, kolorowe latawce zainspirowane zarówno regionalnym wzornictwem, jak i japońską kulturą. Barwne wycinanki w stylu folk, wzory malowane na tkaninie, kolorowe wstążki posłużą za materiały do ozdobienia niezwykłych prac, które mogą stać się miłym obiektem zabaw na świeżym powietrzu.

 

Na spotkanie obowiązują zapisy par: dziecko + opiekun. Wstęp bezpłatny. Zajęcia odbędą się zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi. Liczba miejsc ograniczona.

 

Iwona Kosztyła