1 lipca 2022

Wystawa dostępna będzie od 7 lipca do 15 września 2022 r. w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6.

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie zaprasza na wystawę rysunków i akwarel Alicji Nikiel „Maroko, szkice podróżne” Prezentowane na wystawie prace przeniosą odbiorców w fascynującą podróż do krainy orientalnej sztuki i tradycji. Zabiorą w świat marokańskich kolorów, zapachów i dźwięków. Ekspozycja stanowi swoisty pamiętnik, wspomnienie z podróży i jak mówi sama autorka „Maroko uwodzi od pierwszego wejrzenia, olśniewa światłem, intensywnością koloru, rytmami form.

Impuls, by udokumentować własne impresje tego, kuszącego swą innością kraju był ogromny; choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była mirażem; by urealnić go dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, jakby tylko wtedy można było odkryć tajemniczego piękna. Większość prac to próba wejrzenia w niewielki fragment rzeczywistości, część prac pozostaje niedokończona, tak by ich kontynuacja dobiegała już w sferze życia marokańskiego świata.

Wystawa dostępna będzie od 7 lipca do 15 września 2022 r. w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6.

 

 

Iwona Kosztyła