4 sierpnia 2020

Atrakcje przed Muzeum Rzemiosła zaplanowane są w sobotę od 10.00 do 17.00, oraz w niedzielę od 10.00 do 16.00.

 

W ramach kolejnej odsłony akcji #OdkryjKrosno – Zakamarki, Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na muzealną podróż w czasie do krośnieńskiej „Lnianki”. Zachęca też mieszkańców do przekazywania pamiątek: ścierek, obrusów, etykiet, lnianych kalendarzy, makatek, po nieistniejącym już zakładzie.

– Produkty z „Lnianki” gościły kiedyś niemal we wszystkich gospodarstwach domowych. Dziś zalegają w szafach, na strychach – a wiele z nich trafiło już dawno na śmietnik. Chcemy te przedmioty ocalić, to ostatni dzwonek, by zachować pamięć o krośnieńskim lnie – mówią pracownicy muzeum, zachęcając do przekazania im pamiątek z „Lnianki”.

W ramach akcji #OdkryjKrosno – Zakamarki, w sobotę i niedzielę (8 i 9 sierpnia 2020) przed Muzeum Rzemiosła będzie można zwiedzić mini wystawę plenerowa nawiązującą do Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Krosnolen”, oraz obejrzeć film dokumentalny o krośnieńskiej „Lniance”. Zwiedzanie ekspozycji stałej muzeum będzie w tych dniach bezpłatne.Przed instytucją zaaranżowana zostanie również specjalna strefa gier i relaksu dla dużych i małych oraz muzealny sklepik z wyprzedażą pamiątek i wydawnictw.

 

Iwona Kosztyła