30 czerwca 2020

Muzeum zaprasza w piątki od 11.00 do 18.00 oraz w soboty i niedziele od 11.00 do 19.00. Wstęp do Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu jest bezpłatny.

 Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu Oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich będzie ponownie otwarte dla zwiedzających.

Z powodu epidemii COVID-19, w trosce o wspólne bezpieczeństwo wprowadzone zostały nowe wytyczne dla odwiedzających: m.in. dezynfekcja rąk, obowiązek zasłaniania nosa i ust, zachowanie odpowiedniego odstępu, ograniczona liczba zwiedzających, zwiedzanie wyłącznie indywidualne. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie i stosowanie się do uwag i poleceń obsługi Muzeum.

W związku z pracami przy nowej aranżacji wnętrz pałacowych, do zwiedzania zostaną udostępnione dwie sale ekspozycyjne – Sala Słonecznikowa oraz Rotunda. Pozostałe pomieszczenia zostają czasowo wyłączone ze zwiedzania. Prace przy zmianie wystawy stałej we wnętrzach zarzeckiej rezydencji potrwają do końca roku. Wtedy to do poszczególnych sal powrócą meble, które są obecnie poddawane konserwacji w ramach realizacji trzeciego etapu projektu „Konserwacja mebli z Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu”, a ekspozycja zostanie rozbudowana i wzbogacona o nowe, nieprezentowane wcześniej obiekty z pierwotnego wyposażenia pałacu oraz udostępniona w całości dla zwiedzających.

 

Iwona Kosztyła