29 września 2021

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza seniorów do udziału w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Na niedzielę 3 października Muzeum przygotowało dla seniorów specjalną ofertę. Tego dnia zwiedzający w wieku 60+ mogą bezpłatne zwiedzić wszystkie wystawy. Odbędzie się także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji Pierwotna Puszcza Sandomierska oraz Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Przewidziane zostały także warsztaty artystyczne, które poprowadzi doświadczona artystka. Ich uczestnicy przeniosą się w świat malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Tak jak on, poczują przyjemność płynącą z tworzenia, doświadczania sztuki, jej kontemplacji i skupienia. Stworzą obraz – martwą naturę – w duchu, w jakim tworzył sam artysta, i choć może na chwilę spojrzą na nią jego oczami.

 

  • Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem – wystawa stała

  • Pierwotna Puszcza Sandomierska – wystawa czasowa, zwiedzanie z przewodnikiem (godz. 15.00)

  • Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli – wystawa stała, zwiedzanie z przewodnikiem (godz. 14.00)

  • warsztaty dedykowane wystawie Alfons Karpiński. Ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli (godz. 15.30, liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy)

  • Podróż do Japonii. Z kolekcji Muzeum Manggha – wystawa czasowa

  • Eksponaty muzealne nas inspirują – wystawa czasowa

  • Rozwadów – podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta – wystawa plenerowa przed budynkiem

 

Wstęp na wszystkie aktywności jest bezpłatny dla osób 60+.

Liczba miejsc na warsztaty ograniczona. Obowiązują zapisy; nr tel. 15 844 85 56.

Iwona Kosztyła