29 września 2021

W najbliższą sobotę, 2 października 2021 roku, Muzeum Rzemiosła w Krośnie włącza się w ogólnopolską akcję WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ.

W ramach wydarzenia osoby, które ukończyły 60 lat, będą mogły  bezpłatnie zwiedzić Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Piwnicę PodCieniami. Dodatkowo zapraszamy seniorów i nie tylko na bezpłatny spacer tematyczny po zakątkach Krosna. Kampania ma na celu zachęcić osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Oferta Muzeum Rzemiosła obejmuje:

– bezpłatny wstęp na ekspozycję stałą Muzeum Rzemiosła (ul. Piłsudskiego 19)

– bezpłatne zwiedzanie wystawy Hanny Wojdały- Markowskiej w Piwnicy Pod Cieniami (Rynek 5).

Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Piwnica Pod Cieniam będą tego dnia czynne od 10.00 do 14.00. Ostatnie wejście o 13.30.Dodatkowo w ramach „weekendu seniora z kulturą”, w sobotę 2 października o godz. 11.00 zapraszamy na bezpłatny spacer tematyczny z Muzeum Rzemiosła: „ZAKĄTEK MARYJNY. Przedstawienia Matki Bożej na przykładzie zabytków w krośnieńskiej farze”. Start spaceru na placu przy kościele farnym.

 

Szczegóły weekendy seniora z kulturą:  https://muzeumrzemiosla.pl/weekend-seniora-z-kultura/

Szczegóły spaceru:  https://www.facebook.com/events/1913265875523100/?ref=newsfeed

Więcej o wystawie w Piwnicy PodCieniami:  https://muzeumrzemiosla.pl/tkane-szyte-haftowane-wystawa-tkaniny-artystycznej-w-piwnicy-podcieniami/

Iwona Kosztyła