25 września 2020

w najbliższą niedzielę 27 września, o 19:00 na https://youtu.be/Pgg3sGP9Jps

27 września odbędzie się  ostatni już koncert, zorganizowany przez Fundację Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, Podkarpackiego Festiwalu Organowego edycja online 2020, będący przysłowiową „wisienką na torcie”.

Uroczy, drewniany kościół Wniebowzięcia NMP w Lutczy jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury drewnianej Podkarpacia. Znajdujące się w jego bogato zdobionym wnętrzu niewielkie organy wpisują się swoim brzmieniem w piękno i osobliwość tej prastarej, niewielkiej świątyni.

Tym razem usłyszymy improwizacje organowe w różnych formach i stylach, prezentowane przez młodego gdańskiego artystę Patryka Podwojskiego. Muzyczną wizytą pośród lutczańskich wzgórz i lasów kończymy nasz tegoroczny koncertowo-filmowy cykl, który niespodziewanie zastąpił tradycyjną formułę Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

Koncerty online 2020 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Iwona Kosztyła