2 października 2020

Rusza cykl zajęć dla dzieci 6-10 lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zastanawialiście się, kto odkrył i wykorzystał energię solarną lub też wynalazł kamizelkę kuloodporną? Albo kto i kiedy jako pierwszy napisał program komputerowy? A pamiętacie, jak nazywa się osoba, która zauważyła, że zwierzęta mają osobowość, uczucia i mogą wykonywać skomplikowane zadania?

Każdy przedmiot codziennego użytku posiada swoją historię. Ktoś kiedyś musiał go naprawdę potrzebować, skoro go wymyślił. Podobnie ze zjawiskami przyrody, które mogą stać się dla człowieka niezwykle użyteczne (jak chociażby energia słoneczna, wiatr, woda, elektryczność czy fale elektromagnetyczne, radiowe bądź energia jądrowa). Ktoś, kto je odkrył i poskromił z pewnością zasługuje na to, aby o nim pamiętać. Uważna obserwacja świata może pomóc nam lepiej go poznać, oswoić i zrozumieć. A co za tym idzie, szanowaći doceniać.

Czasem nie dostrzegamy jak niezwykłe są zwyczajne rzeczy. Wydają się nam tak powszedniei pospolite, że nie zwracamy na nie uwagi. Jednak właśnie w zwyczajności i codzienności ukrywają się największe skarby do odnalezienia. Wydaje się też, że świat odkryć należy wyłącznie do dorosłych. Przekonacie się, że również dzieci potrafią wiele zauważyć i zmienić. Jeśli chcecie udać się z nami w podróż do fascynującego świata odkrywców i wynalazców, zapraszamy na zajęcia Niezwykli. Wspaniali. Sławni. Wspólnie poznamy ludzi, dzięki którym żyje się nam wygodniej, bezpieczniej i świadomiej.

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat. Spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle rozpoczną się 1 października 2020. Ze względu na zagrożenie spowodowane przez COVID-19, zajęcia w Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odbywać się będą w miarę znoszenia obostrzeń.

Iwona Kosztyła