15 września 2020

20 września 2020 (niedziela) o godz. 16.30 w Teatrze Maska odbędzie się spektakl „Nina i Paul” w reżyserii Laury Sonik . Spektakl dla młodzieży od 11 roku życia.

Historia pierwszej miłości, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Jego i jej. Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw.

Dwie osoby przeżywają coś jednocześnie, ale czy to jest to samo?  Odpowiedź może być tylko jedna: nie! Dlatego historia, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Niny i Paula. Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw.  Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko. Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne. Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem…

Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej – w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami. Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów…  Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach.  Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.

 

Iwona Kosztyła