21 maja 2021

Po długiej przerwie ponownie rusza kino Wisła. Na początek oscarowe hity: animacja „Co w duszy gra” i dramat „Ojciec

Kino Wisła od piątku 21 maja ponownie zaprasza przed ekrany. Po przerwie spowodowanej pandemią, znów będzie można tutaj obejrzeć ciekawy film. W repertuarze są projekcje zarówno dla dzieci, jak i dla widzów dorosłych.

Pierwszy kinowy weekend to dwie filmowe propozycje. Dzieci, a nawet całe rodziny będą mogły obejrzeć niezwykle popularną animację Pixara pt. „Co w duszy gra”. To historia o muzyku prowadzącym młodzieżowy zespół, który marzy o wielkiej jazzowej scenie. Jego sen jednak nie spełnia się, a on sam przeżywa kryzys. Wtedy, przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Film został obsypany najważniejszymi nagrodami świata, m.in. dwoma Oscarami, dwoma Złotymi Globami i dwiema nagrodami BAFTA w kategorii najlepszy film i najlepsza muzyka.

Dla dorosłych w repertuarze jest także doskonała propozycja: „Ojciec” w reżyserii Floriana Zellera. Nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę męską Anthony Hopkins mistrzowsko wciela się w rolę starszego człowieka, u którego pojawiają się oznaki demencji, ale za wszelką cenę chce pozostać samodzielny i niezależny. Opiekuje się nim córka – w tej roli wspaniała Olivia Colman. Także ten film zdobył wiele prestiżowych nagród. Oprócz najlepszej roli męskiej, Oscara otrzymał także za scenariusz. Ponadto przyznano mu dwie nagrody BAFTA.

Organizatorzy zapewniają, że widzowie w kinie mogą się czuć bezpiecznie. TDK przestrzega wszelkich zaleceń sanitarnych i o to samo prosi także uczestników pokazów. 

Iwona Kosztyła