19 lutego 2021

"Papa się żeni": Premiera komedii romantycznej w klimacie lat 20. w wykonaniu artystów z Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” już 27 lutego

Już 27 lutego  o godz.17.00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie  będzie można poczuć klimat lat 20. i wyruszyć w muzyczną podróż z bohaterami „Papa się żeni”. To urocza komedia muzyczna oparta na polskim przedwojennym filmie o tym samym tytule z 1936 roku – pełna żartu, nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru oraz takich szlagierów jak „Każdemu wolno kochać”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Taka noc i walc i ty”, ”Co bez miłości wart jest świat”.

„Papa się żeni” to wielowątkowa opowieść o miłości. Widzowie poznają sercowe i życiowe rozterki sławnej diwy, gwiazdy rewii w teatrze „Olimpia” – Miry Stelli. Dama zostaje wytrącona z życiowej równowagi, kiedy dowiaduje się, że do Warszawy przyjeżdża światowej sławy tenor Roberto Visconti, z którym przed laty była związana. Dawni kochankowie nie widzieli się już 17 lat. Całą sytuację komplikuje fakt, że w życiu Miry w tym samym czasie zjawia się także jej córka Lili, która dziecięce lata spędziła na stancji. Przerażona Mira obawia się, że z powodu nastoletniej córki prasa i zawistne koleżanki dowiedzą się, że nie jest tak młoda, za jaką się podaje, w efekcie przedstawia Lili jako swoją siostrę. To jednak nie wszystkie intrygujące zagadki w „Papa się żeni”. Lili orientuje się, że jej ojcem jest tenor Visconti i postanawia doprowadzić do pogodzenia się rodziców. Sama także zostaje trafiona strzałą Amora – o rękę prosi ją Jerzy Murski – dziennikarz w „Dzwonku Wieczornym”.

Najnowszy spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”, został przygotowany według scenariusza i reżyserii Tomasza Dajewskiego. Opracowanie muzyczne spektaklu to dzieło Andrzeja Szypuły, zaś scenografia – Marka Mikulskiego.

 

 

Bilety są dostępne na stronie: ekobilet.pl.

Iwona Kosztyła