12 kwietnia 2021

W puli konkursu jest 830 800 zł brutto. Nabór do piątej edycji konkursu potrwa do 7 maja 2021 roku.

Rusza piąta edycja konkursu na wsparcie produkcji filmowej – Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy 2021.

Celem funduszu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim. Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z regionem poprzez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu. W ciągu czterech poprzednich edycji konkursu, Podkarpacka Komisja Filmowa wsparła produkcję 14 filmów (w tym 11 filmów fabularnych, 2 dokumentalnych i 1 animowanego).

Wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej. W puli konkursu jest 830 800 zł brutto. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego. Nabór do piątej edycji konkursu potrwa do 7 maja 2021 roku.

Fundusz powstał w 2017 roku z inicjatywy Zarządu i Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Operatorem funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Iwona Kosztyła