21 sierpnia 2020

Podkarpacki Tydzień Praw Dziecka odbędzie się w dniach 24-30 sierpnia

 

Każdy, kto w ostatni tydzień sierpnia odwiedzi Rzeszów, będzie mógł pobrać specjalnie przygotowany na tę okazje questing, czyli swego rodzaju grę terenową. Dzięki niej będzie można zwiększyć wiedzę na temat praw dziecka oraz zobaczyć najciekawsze miejsca w Rzeszowie takie, jak np. ratusz, zamek Lubomirskich, fontanna multimedialna. Po ukończeniu wszystkich zadań dla uczestników zostały przewidziane nagrody. Wszystko w ramach Podkarpackiego Tygodnia Praw Dziecka.

Do naruszenia, a niekiedy i łamania praw dziecka dochodzi każdego dnia. W większości ten problem nas nie dotyczy. Jednak warto o nim rozmawiać z dziećmi. A ws[polna gra i razem spędzony czas mogą temu sprzyjać – mówi Anna Szubert, właścicielka Mini Brain Academy oraz organizator akcji w Rzeszowie.

 

Podkarpacki Tydzień Praw Dziecka odbędzie się w dniach 24-30 sierpnia. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy wejść na  stronę wydarzenia na Facebooku . 24 sierpnia pojawi się na niej link do questingu, który będzie można pobrać na swój telefon.

 

Iwona Kosztyła