26 listopada 2021

Konfrontacje odbędą się w dniach 2-4 grudnia.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki. Będą to Podkarpackie Konfrontacje Teatralne, czyli przegląd teatrów offowych działających w naszym województwie. W programie znalazły się prezentacje przedstawień, warsztaty dla zespołów uczestniczących, koncert oraz spektakl „Kantor tu jest” Latającego Teatru Kantorowi. 

Podczas wydarzenia na Dużej Scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentują się: Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych, Młodzieżowy Teatr Małych form „ferment” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Okna z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Rafał Paśko Teatr Jednego Aktora/ Teatr S.A.N a także Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Ich popisy oceni profesjonalne jury. Każdy zespół, prócz prezentacji własnego przedstawienia na scenie, weźmie udział w warsztatach wokalnych i aktorskich.

Warsztaty wokalne poprowadzi znana rzeszowska wokalistka Gaba Janusz. Warsztaty aktorskie będą prowadzone przez reżysera Marka Kościółka, reżyserkę Grażynę Tabor oraz aktora Karola Kadłubca. Koordynatorką Konfrontacji jest prężnie działająca w środowisku offowym aktorka i reżyserka Monika Adamiec. Koncert w jej wykonaniu będzie jednym z wydarzeń towarzyszących PKT. Poza nim, widzowie będą mogli wybrać się także na spektakl „Kantor tu jest” w wykonaniu Latającego Teatru Kantorowi.

Celem Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych jest integracja środowiska teatrów amatorskich działających na terenie województwa podkarpackiego z zawodowymi artystami, a także docenienie wkładu środowisk offowych w kulturalne życie regionu.

Bilety na prezentacje oraz wydarzenia towarzyszące, w cenach 5-10 zł, można zakupić w Kasach Teatru oraz przez stronę www.teatr-rzeszow.pl

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu Przestrzenie Sztuki. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Iwona Kosztyła