29 stycznia 2021

Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Gminy Głogów Małopolski w celu upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Z  okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu  29 stycznia br. Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny zaprasza na   film poświęcony Aleksandrowi Ładosiowi. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona Roku Grupy Ładosia w ramach inicjatyw organizowanych przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

 

Produkcja w reżyserii Rolanda Dubiela to fabularyzowany film dokumentalny o działalności Aleksandra Ładosia, ambasadora II RP w Bernie na rzecz ratowania Żydów przed Zagładą w trakcie II wojny światowej. Dzieło powstało w ramach współpracy z Gminą Głogów Małopolski i Podkarpacką Komisją Filmową.


19:00 Pokaz filmu „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś – zapomniany Sprawiedliwy”

Pokaz na kanałach Muzeum:  FacebookFacebook – WydarzenieYouTube


Ostatnim wydarzeniem w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, będzie seminarium on-line “Wokół Akcji Reinhardt” w dniu 12 lutego br. – obowiązują zapisy. Informacje oraz Formularz Zgłoszeniowy:  Wokół Akcji Reinhardt – seminarium on-line

Iwona Kosztyła