30 lipca 2021

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 przed Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Muzeum Ziemi Leżajskiej 1 sierpnia zaprasza na Powiatowy Piknik Patriotyczny z okazji Rocznicy Powstania Warszawskiego. 

W programie wydarzenia odbędą się występy artystyczne na zewnętrznej scenie plenerowej. Wystąpią m.in. Zespół Cantilenae z Dębna, Maraton Boogie Giedlarowa, Jacek Piech z Nowej Sarzyny, Środowiskowy Dom Samopomocy z Jelnej czy Grupa wokalno – kabaretowa „siódemka” z Sarzyny.   Dla przybyłych przygotowane zostaną miejsca siedzące przed sceną.

Atrakcją dodatkową będzie musical „Skrzypek na dachu”, wystawiony przez artystów z Teatru Muzycznego „BROADWAY” z GOK Giedlarowa. Musical rozpocznie się o godzinie 19.00.

W powyższym dniu o symbolicznej godzinie 17.00 na placu rozlegną się syreny alarmowe a w niebo zostaną wypuszczone balony w barwach narodowych przy odpalonych racach. Dodatkowo plac muzealny zostanie przyozdobiony symbolami narodowymi.

Ponadto m.in. będzie prezentacja wozu straży pożarnej, policji, udziału Żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, ogródek grillowy, grochówka żołnierska z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, malowanie twarzy w barwach narodowych, akcenty patriotyczne, bezpłatny dmuchaniec dla dzieci, zwiedzanie wystaw muzealnych,  i wiele więcej.

 

Iwona Kosztyła