6 lipca 2020

Premierowy pokaz filmu odbędzie się 14 lipca o godz. 19:30 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Form Różnych zapraszają na premierę filmu „Mistrz i uczeń”.

Premiera będzie towarzyszyła tegorocznej edycji Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie – wydarzenie jest tłem filmowej historii w filmie „Mistrz i uczeń”. 

Historia rozgrywa się w czasie kilku lipcowych dni, kiedy do Łańcuta zjeżdża kilkuset młodych muzyków. Tam pod okiem światowej sławy wiolinistów ćwiczą swój warsztat. Wśród nich jest 24-letni Michał, przed którym stoi niecodzienne wyzwanie – chce podczas jednego koncertu wykonać wszystkie 24 Kaprysy Niccolò Paganiniego. Wkraczając w muzyczny świat uczuć i iluzji, jednocześnie szuka prawdy o samym sobie. Pomaga mu w tym charyzmatyczny profesor.

Film „Mistrz i uczeń” znalazł się wśród 250 filmów z całego świata wybranych do tegorocznej edycji KFF Market podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To jedne z największych targów z filmami dokumentalnymi, animowanymi i krótkometrażowymi w Europie. 

Podczas premiery gośćmibędą twórcy i bohaterowie filmu. Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie, będzie też czas na pytania od widzów oraz wywiady.

Iwona Kosztyła